M35

M40

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
13.53 -3.2 Pontus Weman Tell 1975-00-00 Danderyds SK  M40 2017-05-13 Sätra Sätra IP VDM
13.68 +0.2 Urban Evjen 1973-03-26 Danderyds SK  M40 2017-07-27 Århus DEN Atletion Veteran EM
 

400m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
63.82 Pontus Weman Tell 1975-00-00 Danderyds SK  M40 2017-05-25 Eskilstuna Tunavallen Svealandsserien
66.84 Urban Evjen 1973-03-26 Danderyds SK  M40 2017-07-27 Århus DEN Atletion Veteran EM
 

800m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
2.57.92 Lars-Göran Nylén 1975-00-00 Danderyds SK  M40 2017-09-02 Nynäshamn Kvarnängens IP Svealandsserien
 

1500m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
6.04.33 Urban Evjen 1973-03-26 Danderyds SK  M40 2017-07-28 Århus DEN Atletion Veteran EM
 

3000m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
13.16.33 Lars-Göran Nylén 1975-00-00 Danderyds SK  M40 2017-09-02 Nynäshamn Kvarnängens IP Svealandsserien
 

110mh 99.1cm

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
20.97 -2.7 Urban Evjen 1973-03-26 Danderyds SK  M40 2017-05-13 Sätra Sätra IP VDM
 

400mh 91.4cm

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
76.35 Urban Evjen 1973-00-00 Danderyds SK  M40 2017-09-02 Nynäshamn Kvarnängens IP Svealandsserien
79.99 Urban Evjen 1973-03-26 Danderyds SK  M40 2017-05-14 Sätra Sätra IP VDM
 

Höjd

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
1.34 Urban Evjen 1973-03-26 Danderyds SK  M40 2017-07-27 Århus DEN Atletion Veteran EM
 

Stav

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
2.50 Urban Evjen 1973-03-26 Danderyds SK  M40 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel
 

Längd

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
4.38 +0.6 Urban Evjen 1973-03-26 Danderyds SK  M40 2017-07-27 Århus DEN Atletion Veteran EM
 

Tresteg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
8.81 -0.3 Urban Evjen 1973-00-00 Danderyds SK  M40 2017-09-02 Nynäshamn Kvarnängens IP Svealandsserien
 

Kula 7.26kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
8.80 Urban Evjen 1973-03-26 Danderyds SK  M40 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel
8.42 Lars-Göran Nylén 1975-03-16 Danderyds SK  M40 2017-09-09 Bottnaryd Bottnaryds IP VSM Kastfemkamp
8.13 Lars-Göran Nylén 1975-00-00 Danderyds SK  M40 2017-08-19 Karlskrona Västra Marks IP VSM
7.95 Urban Evjen 1973-00-00 Danderyds SK  M40 2017-09-02 Nynäshamn Kvarnängens IP Nynässpelen
 

Kula 9.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
6.74 Urban Evjen 1973-00-00 Danderyds SK  M40 2017-09-02 Nynäshamn Kvarnängens IP Nynässpelen
 

Kula 12.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
6.18 Urban Evjen 1973-00-00 Danderyds SK  M40 2017-09-02 Nynäshamn Kvarnängens IP Nynässpelen
 

Diskus 2.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
27.08 Lars-Göran Nylén 1975-00-00 Danderyds SK  M40 2017-08-18 Karlskrona Västra Marks IP VSM
26.18 Lars-Göran Nylén 1975-03-16 Danderyds SK  M40 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel
24.42 Urban Evjen 1973-03-26 Danderyds SK  M40 2017-05-13 Sätra Sätra IP VDM
 

Slägga 7.26kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
31.97 Lars-Göran Nylén 1975-03-16 Danderyds SK  M40 2017-09-09 Bottnaryd Bottnaryds IP VSM Kastfemkamp
31.84 Lars-Göran Nyhlén 1975-03-16 Danderyds SK  M40 2017-05-25 Eskilstuna Tunavallen Svealandsserien
30.79 Lars-Göran Nylén 1975-00-00 Danderyds SK  M40 2017-08-20 Karlskrona Västra Marks IP VSM
20.79 Urban Evjen 1973-03-26 Danderyds SK  M40 2017-07-08 Tingstäde Tingstäde IP Resultattävling
 

Spjut 800g

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
46.44 Lars-Göran Nylén 1975-00-00 Danderyds SK  M40 2017-08-19 Karlskrona Västra Marks IP VSM
44.22 Lars-Göran Nylén 1975-03-16 Danderyds SK  M40 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel
34.17 Urban Evjen 1973-03-26 Danderyds SK  M40 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel
 

Vikt 15.88kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
10.23 Lars-Göran Nylén 1975-00-00 Danderyds SK  M40 2017-08-18 Karlskrona Västra Marks IP VSM
9.04 Lars-Göran Nylén 1975-03-16 Danderyds SK  M40 2017-09-09 Bottnaryd Bottnaryds IP VSM Kastfemkamp
 

Tiokamp M40

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
3530p Urban Evjen 1973-03-26 Danderyds SK M40 2017-07-28 Århus DEN Atletion Veteran EM
100m13.68Längd4.38Kula 7.26kg8.11Höjd1.34400m66.84
110mh 99.1cm21.22Diskus 2.0kg24.02Stav2.30Spjut 800g33.091500m6.04.33
 

Kastfemkamp M40

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
2259p Lars-Göran Nylén 1975-03-16 Danderyds SK M40 2017-09-09 Bottnaryd Bottnaryds IP VSM Kastfemkamp
Slägga 7.26kg31.97Kula 7.26kg8.42Diskus 2.0kg25.54Spjut 800g40.02Vikt 15.88kg9.04
 

Stafett 1000m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
2.35.98 Urban Evjen 1973-00-00 Danderyds SK M40 2017-09-02 Nynäshamn Kvarnängens IP Svealandsserien
2.35.98 Lars-Göran Nylén 1973-00-00 Danderyds SK M40 2017-09-02 Kvarnängens IP Svealandsserien
2.35.98 Anders Bäckman 1973-00-00 Danderyds SK M45 2017-09-02 Kvarnängens IP Svealandsserien
2.35.98 Hunter S Mabon 1973-00-00 Danderyds SK M45 2017-09-02 Kvarnängens IP Svealandsserien

M45

 

80m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
10.98 -1.7 Anders Bäckman 1971-05-15 Danderyds SK  M45 2017-07-05 Katrineholm Backavallen Unusual Games
 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
12.63 -2.1 Hunter S Mabon 1969-02-20 Danderyds SK  M45 2017-05-13 Sätra Sätra IP VDM
13.10 +1.3 Christian Josefsson 1968-00-00 Danderyds SK  M45 2017-08-18 Karlskrona Västra Marks IP VSM
 

200m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
28.48 -0.4 Anders Bäckman 1971-00-00 Danderyds SK  M45 2017-09-02 Nynäshamn Kvarnängens IP Svealandsserien
 

110mh 99.1cm

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
20.11 -2.7 Hunter S Mabon 1969-02-20 Danderyds SK  M45 2017-05-13 Sätra Sätra IP VDM
 

110mh 106.7cm

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
20.95 +0.6 Hunter S Mabon 1969-02-20 Danderyds SK  M45 2017-05-25 Eskilstuna Tunavallen Svealandsserien
 

Höjd

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
1.46 Christian Josefsson 1968-00-00 Danderyds SK  M45 2017-08-18 Karlskrona Västra Marks IP VSM
1.46 Hunter S Mabon 1969-00-00 Danderyds SK  M45 2017-09-02 Nynäshamn Kvarnängens IP Svealandsserien
 

Stav

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
3.70 Hunter S Mabon 1969-02-20 Danderyds SK  M45 2017-05-25 Eskilstuna Tunavallen Svealandsserien
 

Längd

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
5.54 +0.0 Anders Bäckman 1971-05-15 Danderyds SK  M45 2017-05-25 Eskilstuna Tunavallen Svealandsserien
4.98 +1.71 Anders Bäckman 1971-00-00 Danderyds SK  M45 2017-08-07 Visby Resultattävling
 

Kula 7.26kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
20.82 Hunter S Mabon 1969-00-00 Danderyds SK  M45 2017-09-02 Nynäshamn Kvarnängens IP Nynässpelen
11.07 Hunter S Mabon 1969-02-20 Danderyds SK  M45 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel
9.94 Anders Bäckman 1971-05-15 Danderyds SK  M45 2017-05-25 Eskilstuna Tunavallen Svealandsserien
 

Kula 9.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
9.79 Hunter S Mabon 1969-00-00 Danderyds SK  M45 2017-09-02 Nynäshamn Kvarnängens IP Nynässpelen
 

Kula 12.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
8.10 Hunter S Mabon 1969-00-00 Danderyds SK  M45 2017-09-02 Nynäshamn Kvarnängens IP Nynässpelen
 

Diskus 2.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
33.39 Hunter S Mabon 1969-02-20 Danderyds SK  M45 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel
32.16 Hunter S. Mabon 1969-02-20 Danderyds SK  M45 2017-08-08 Enskede Enskede IP Udda grenars kväll
31.24 Hunter S Mabon 1969-00-00 Danderyds SK  M45 2017-09-02 Nynäshamn Kvarnängens IP Svealandsserien
31.22 Anders Bäckman 1971-05-15 Danderyds SK  M45 2017-07-05 Katrineholm Backavallen Unusual Games
23.06 Christian Josefsson 1968-00-00 Danderyds SK  M45 2017-08-18 Karlskrona Västra Marks IP VSM
 

Spjut 800g

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
47.71 Anders Bäckman 1971-05-15 Danderyds SK  M45 2017-05-13 Sätra Sätra IP VDM
46.74 Aanders Bäckman 1971-00-00 Danderyds SK  M45 2017-05-28 Linköping East Sweden Games
45.49 Anders Bäckman 1971-00-00 Danderyds SK  M45 2017-08-19 Karlskrona Västra Marks IP VSM
39.57 Christian Josefsson 1968-00-00 Danderyds SK  M45 2017-08-19 Karlskrona Västra Marks IP VSM
 

Stafett 1000m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar

M50

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
13.68 -2.7 Jan Berneryd 1966-03-29 Danderyds SK  M50 2017-05-13 Sätra Sätra IP VDM
 

400m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
61.50 Jan Berneryd 1966-03-29 Danderyds SK  M50 2017-05-13 Sätra Sätra IP VDM
 

Kula 6.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
8.47 Per-Jonas Trollsås 1965-00-00 Danderyds SK  M50 2017-08-19 Karlskrona Västra Marks IP VSM
 

Diskus 1.5kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
20.94 Per-Jonas Trollsås 1965-00-00 Danderyds SK  M50 2017-08-18 Karlskrona Västra Marks IP VSM
 

Spjut 700g

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
25.46 Per-Jonas Trollsås 1965-00-00 Danderyds SK  M50 2017-08-19 Karlskrona Västra Marks IP VSM

M55

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
14.98 +0.2 Olof Engdahl 1958-02-10 Danderyds SK  M55 2017-05-25 Eskilstuna Tunavallen Svealandsserien

M60

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
19.87 -0.4 Bo Wikmark 1957-08-15 Danderyds SK  M60 2017-05-13 Sätra Sätra IP VDM

M65

 

Höjd

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
1.53 BengtBruno Myrberg 1951-00-00 Danderyds SK  M65 2017-05-14 Sätra Sätra IP VDM

K35

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
15.28 +1.4 Anna Werner 1979-04-15 Danderyds SK  K35 2017-08-18 Karlskrona Västra Marks IP VSM
 

Kula 4.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
8.29 Anna Werner 1979-04-15 Danderyds SK  K35 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel
 

Diskus 1.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
24.95 Anna Werner 1979-04-15 Danderyds SK  K35 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel
 

Slägga 4.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
29.44 Anna Werner 1979-04-15 Danderyds SK  K35 2017-08-19 Karlskrona Västra Marks IP VSM
 

Spjut 600g

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
26.24 Anna Werner 1979-04-15 Danderyds SK  K35 2017-08-19 Karlskrona Västra Marks IP VSM
 

Vikt 9.08kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
9.12 Anna Werner 1979-04-15 Danderyds SK  K35 2017-08-18 Karlskrona Västra Marks IP VSM
 

Kastfemkamp K35

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
2134p Anna Werner 1979-04-15 Danderyds SK K35 2017-09-09 Bottnaryd Bottnaryds IP VSM Kastfemkamp
Slägga 4.0kg9.37Slägga 4.0kg29.31Kula 4.0kg7.17Diskus 1.0kg21.06Spjut 600g25.16

K40

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
13.33 +1.7 Ulrika Evjen 1974-04-04 Danderyds SK  K40 2017-07-28 Århus DEN Atletion VEM
14.06 +1.8 Jenny Zettergren 1975-06-11 Danderyds SK  K40 2017-08-18 Karlskrona Västra Marks IP VSM
 

200m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
30.12 +0.5 Jenny Zettergren 1975-06-11 Danderyds SK  K40 2017-08-19 Karlskrona Västra Marks IP VSM
 

400m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
71.75 Jenny Zettergren 1975-06-11 Danderyds SK  K40 2017-08-20 Karlskrona Västra Marks IP VSM
 

Längd

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
5.03 +0.3 Ulrika Evjen 1974-04-04 Danderyds SK  K40 2017-07-31 Århus DEN Atletion VEM
 

Kula 4.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
9.57 Ulrika Evjen 1974-04-04 Danderyds SK  K40 2017-07-29 Århus DEN Atletion VEM

K45

K50

K55

 

Kula 3.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
7.54 Kristina Trollsås 1961-03-12 Danderyds SK  K55 2017-08-20 Karlskrona Västra Marks IP VSM
 

Spjut 500g

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
22.98 Kristina Trollsås 1961-03-12 Danderyds SK  K55 2017-08-18 Karlskrona Västra Marks IP VSM