M35

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
10.89 +1.2 Lion Martinez 1978-01-26 Spårvägens FK  M35 2017-07-01 Göteborg/U Ullevi Världsungdomspelen
 

200m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
22.48 +0.8 Lion Martinez 1978-01-26 Spårvägens FK  M35 2017-08-03 Århus DEN Atletion Veteran EM
 

Kula 7.26kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
18.37 Niklas Arhenius 1982-00-00 Spårvägens FK  M35 2017-07-01 Bottnaryd Bottnaryds IP Bottnarydskastet
 

Diskus 2.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
65.72 Niklas Arrhenius 1982-00-00 Spårvägens FK  M35 2017-07-18 Provo UT USA Okand arena
62.61 Niklas Arhenius 1982-00-00 Spårvägens FK  M35 2017-07-01 Bottnaryd Bottnaryds IP Bottnarydskastet

M40

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
12.03 +1.2 Mats Holmberg 1973-04-17 Spårvägens FK  M40 2017-07-01 Göteborg/U Ullevi Världsungdomspelen
12.78 -1.1 Hjalmar Didriksson 1974-12-28 Spårvägens FK  M40 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel
 

200m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
24.31 -0.6 Mats Holmberg 1973-04-17 Spårvägens FK  M40 2017-07-02 Göteborg/U Ullevi Världsungdomspelen
 

400m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
55.11 Mats Holmberg 1973-04-17 Spårvägens FK  M40 2017-07-01 Göteborg/U Ullevi Världsungdomspelen
 

400mh 91.4cm

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
61.52 Mats Holmberg 1973-04-17 Spårvägens FK  M40 2017-06-04 Sätra Sätra IP Lång häck kväll
 

Kula 7.26kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
11.10 David Gustavsson 1973-04-07 Spårvägens FK  M40 2017-07-22 Tingstäde Tingstäde IP Kasttävling
 

Diskus 2.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
34.68 David Gustavsson 1973-04-07 Spårvägens FK  M40 2017-07-22 Tingstäde Tingstäde IP Kasttävling
 

Slägga 7.26kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
45.88 David Gustavsson 1973-04-07 Spårvägens FK  M40 2017-07-22 Tingstäde Tingstäde IP Kasttävling
 

Spjut 800g

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
31.47 David Gustavsson 1973-04-07 Spårvägens FK  M40 2017-07-22 Tingstäde Tingstäde IP Kasttävling
 

Vikt 15.88kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
13.37 David Gustavsson 1973-04-07 Spårvägens FK  M40 2017-07-22 Tingstäde Tingstäde IP Kasttävling
 

Kastfemkamp M40

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
2989p David Gustavsson 1973-04-07 Spårvägens FK M40 2017-07-22 Tingstäde Tingstäde IP Kasttävling
Slägga 7.26kg45.42Kula 7.26kg11.10Diskus 2.0kg34.68Spjut 800g29.50Vikt 15.88kg13.37

M45

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
11.61 +0.7 Mattias Sunneborn 1970-09-27 Spårvägens FK  M45 2017-07-27 Århus DEN Atletion Veteran EM
 

200m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
23.34 -0.9 Mattias Sunneborn 1970-09-27 Spårvägens FK  M45 2017-08-04 Århus DEN Atletion Veteran EM
 

400m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
51.48 Mattias Sunneborn 1970-09-27 Spårvägens FK  M45 2017-08-02 Århus DEN Atletion Veteran EM
 

1500m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
4.53.59 Fredrik Eckerström 1970-00-00 Spårvägens FK  M45 2017-05-13 Sätra Sätra IP VDM
5.26.82 Mattias Sunneborn 1970-09-27 Spårvägens FK  M45 2017-05-28 Stendal GER Okand arena Stendal Cup
 

110mh 99.1cm

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
16.39 -2.7 Mattias Sunneborn 1970-09-27 Spårvägens FK  M45 2017-05-13 Sätra Sätra IP VDM
 

400mh 91.4cm

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
57.29 Mattias Sunneborn 1970-09-27 Spårvägens FK  M45 2017-07-30 Århus DEN Atletion Veteran EM
 

Höjd

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
1.73 Mattias Sunneborn 1970-09-27 Spårvägens FK  M45 2017-05-27 Stendal GER Okand arena Stendal Cup
 

Stav

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
3.20 Mattias Sunneborn 1970-09-27 Spårvägens FK  M45 2017-05-28 Stendal GER Okand arena Stendal Cup
 

Längd

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
6.48 -1.6 Mattias Sunneborn 1970-09-27 Spårvägens FK  M45 2017-08-02 Århus DEN Atletion Veteran EM
 

Tresteg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
13.05 +0.0 Mattias Sunneborn 1970-09-27 Spårvägens FK  M45 2017-07-30 Århus DEN Atletion Veteran EM
 

Kula 7.26kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
12.33 Mattias Sunneborn 1970-09-27 Spårvägens FK  M45 2017-05-27 Stendal GER Okand arena Stendal Cup
 

Diskus 2.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
32.26 Mattias Sunneborn 1970-09-27 Spårvägens FK  M45 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel
 

Spjut 800g

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
42.70 Mattias Sunneborn 1970-09-27 Spårvägens FK  M45 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel
 

Tiokamp M45

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
7158p Mattias Sunneborn 1970-09-27 Spårvägens FK M45 2017-05-28 Stendal GER Okand arena Stendal Cup
100m11.62Längd6.21Kula 7.26kg12.33Höjd1.73400m52.45
110mh 99.1cm16.53Diskus 2.0kg25.52Stav3.20Spjut 800g41.061500m5.26.82
 

4x100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
 

4x400m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar

M50

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
12.03 +1.3 Thomas Jönsson 1965-02-26 Spårvägens FK  M50 2017-07-22 Leksand Leksandssparbankspel
12.14 -1.9 Tomas Jönsson 1965-00-00 Spårvägens FK  M50 2017-07-29 Århus DEN Atletion Veteran EM
12.50 +0.8 Mårten Skogman 1967-11-25 Spårvägens FK  M50 2017-07-09 Helsingborg Hedens IP Öresundsspelen
 

200m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
25.22 +0.7 Tomas Jönsson 1965-00-00 Spårvägens FK  M50 2017-08-05 Västerås Gurkspelen
25.25 +1.1 Mårten Skogman 1967-11-25 Spårvägens FK  M50 2017-07-08 Helsingborg Hedens IP Öresundsspelen
 

Kula 6.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
10.42 Jari Ketola 1965-01-01 Spårvägens FK  M50 2017-04-29 Huddinge/J Källbrinks IP Jerikovallen Back On Field
 

Diskus 1.5kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
29.84 Jari Ketola 1965-01-01 Spårvägens FK  M50 2017-04-29 Huddinge/J Källbrinks IP Jerikovallen Back On Field

M55

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
14.13 -0.4 Benny Carlsson 1959-08-08 Spårvägens FK  M55 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel
 

800m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
2.22.80 Roger Reinhold 1961-08-20 Spårvägens FK  M55 2017-08-03 Århus DEN Atletion Veteran EM
 

1500m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
4.57.16 Roger Reinhold 1961-08-20 Spårvägens FK  M55 2017-07-29 Århus DEN Atletion Veteran EM

M60

 

Vikt 9.08

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
15.05 Åke Ruus 1953-09-14 Spårvägens FK  M60 2017-07-27 Århus DEN Atletion Veteran EM
 

1500m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
5.22.86 Lars Hagström 1955-04-14 Spårvägens FK  M60 2017-05-14 Sätra Sätra IP VDM
 

Diskus 1.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
43.30 Åke Ruus 1953-09-14 Spårvägens FK  M60 2017-07-29 Århus DEN Atletion Veteran EM

M65

M70

K35

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
13.87 -0.9 Eleonor Gåvsten 1979-00-00 Spårvägens FK  K35 2017-06-22 Lidingö Lidingövallen RASK GP
 

150m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
21.12 -3.6 Eleonore Gåvsten 1979-00-00 Spårvägens FK  K35 2017-08-08 Enskede Enskede IP Udda grenars kväll
 

400m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
68.29+ Eleonore Gåvsten 1979-00-00 Spårvägens FK  K35 2017-08-15 Huddinge Källbrinks IP Vikingline spelen
 

600m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
1.40.52 Eleonore Gåvsten 1979-00-00 Spårvägens FK  K35 2017-08-08 Enskede Enskede IP Udda grenars kväll
 

800m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
2.22.85 Eleonore Gåvsten 1979-00-00 Spårvägens FK  K35 2017-08-15 Huddinge Källbrinks IP Vikingline spelen
2.39.54 Linda Pimmeshofer 1978-00-00 Spårvägens FK  K35 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel
 

1500m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
4.51.94 Jessica Österberg 1981-00-00 Spårvägens FK  K35 2017-08-05 Västerås Gurkspelen
 

3000m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
10.18.00 Jessica Österberg 1981-00-00 Spårvägens FK  K35 2017-08-15 Huddinge Källbrinks IP Vikingline spelen
 

10000m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
37.18.41 Jessica Österberg 1981-00-00 Spårvägens FK  K35 2017-07-26 Södertälje Södertälje IP Enhörna Challenge
 

400mh 76.2cm

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
75.41 Anna Björkstedt 1978-00-00 Spårvägens FK  K35 2017-06-04 Sätra Sätra IP Lång häck kväll

K40

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
15.44 -1.0 Petra Sahlgren 1976-00-00 Spårvägens FK  K40 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel

K45

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
13.32 +1.4 Jenny Åkervall 1972-00-00 Spårvägens FK  K45 2017-08-15 Huddinge Källbrinks IP Vikingline spelen
13.43 +0.9 Anna Sunneborn 1972-00-00 Spårvägens FK  K45 2017-06-22 Lidingö Lidingövallen RASK GP
13.57 -1.3 Anna Sunneborn 1970-00-00 Spårvägens FK  K45 2017-07-29 Århus DEN Atletion VEM
 

150m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
20.67 -0.9 Jenny Åkervall 1972-00-00 Spårvägens FK  K45 2017-07-05 Katrineholm Backavallen Unusual Games
 

200m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
27.31 -1.6 Jenny Åkervall 1972-00-00 Spårvägens FK  K45 2017-08-04 Århus DEN Atletion VEM
 

300m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
43.84 Jenny Åkervall 1972-00-00 Spårvägens FK  K45 2017-07-05 Katrineholm Backavallen Unusual Games
 

400m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
61.02 Jenny Åkervall 1972-00-00 Spårvägens FK  K45 2017-06-18 Uppsala Studenternas IP Uppsalaspelen
 

Kula 4.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
8.73 Mirjam Vöhrman 1969-00-00 Spårvägens FK  K45 2017-05-14 Sätra Sätra IP VDM
 

Diskus 1.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
23.16 Mirjam Vöhrman 1969-00-00 Spårvägens FK  K45 2017-05-13 Sätra Sätra IP VDM
 

Spjut 600g

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
20.31 Mirjam Vöhrman 1969-00-00 Spårvägens FK  K45 2017-05-13 Sätra Sätra IP VDM

K50

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
15.30 -0.8 Charlotta Kimby 1965-00-00 Spårvägens FK  K50 2017-05-13 Sätra Sätra IP VDM
 

200m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
31.34 +0.9 Marjo Jokela 1967-00-00 Spårvägens FK  K50 2017-08-03 Århus DEN Atletion VEM
 

400m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
70.03 Marjo Jokela 1967-00-00 Spårvägens FK  K50 2017-05-13 Sätra Sätra IP VDM

K55

 

100m

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
14.93 -0.2 Charlotta Kimby 1965-00-00 Spårvägens FK  K55 2017-06-06 Sätra Tyresö Ungdom å veteranspel

K85

 

Kula 2.0kg

ResultatVindNamnFöddKlubbKlassDatumOrtArenaKommentar
3.39 Art Kosol 1932-00-00 Spårvägens FK  K85 2017-05-14 Sätra Sätra IP VDM